Pláž Falassarna

6. prosince 2013 v 9:06 |  Pláže
Místo Falassarna na západě řeckého ostrova Kréta tvoří v podstatě jedna krásná a rozlehlá písečná pláž. Zajímavé je, že před 10 lety byla vybrána veřejností mezi 10 nejhezčích pláží v Řecku, umístila se dokonce na 3. místě.

V té době ještě totiž nebyla Falassarna tolik známá a navštěvovaná a na dovolenou na Krétu sem jezdilo jen málo turistů. Možná i díky ocenění se ale bohužel tato skutečnost začíná pomalu měnit a dnes se tady buduje typická turistická infrastruktura.

Pokud ale hledáte místo ke strávení klidné dovolené na Krétě s přírodními krásami, ještě stále je Falassarna to pravé místo. Žádný velký noční život tady nenajdete, stejně jako dlouhé pobřežní promenády s mnoha obchody a tavernami.

Po celou letní sezónu si můžete na pláži Falassarna o dovolené na ostrově Kréta za poplatek můžete vypůjčit lehátka a slunečníky, k občerstvení je připraveno několik barů. Pláž není skoro vůbec obydlená, najdete tady jen pár menších apartmánů k ubytování turistů, kteří pro svou dovolenou zvolili právě ostrov Kréta. Ale i tak zde milovníci aktivního života nepřijdou na pláži Falassarna zkrátka a mohou si vyzkoušet vodní sporty.


Pláž s bílým pískem a průzračné, tyrkysové moře, najdete v pirátské zátoce Balos nadaleko pláže Falassarna. Autem je dobře dostupná. Pokud dojedete úplně na konec asfaltky, která přechází ve štěrkovou cestu, dojedete k archeologickému nalezišti osídlení Kréty z antického období.

Ještě dnes jsou zde k rozeznání staré domy z kamene, dlážděné uličky, zbytky hrobů a chrámu. Za helénismu bylo místo považováno za důležitý přístavem a panoval zde rušný obchod.

Asi 7 km daleko od pláže se nachází nejzápadnější bod krétského poloostrova Gramvousa, Kastelli Kissamos. Místní záliv dělí na několik částí skalnaté výběžky a stal se také přírodním parkem ostrova Kréta.

Písek nedaleko těchto výběžků ma mírně růžové zabarvení, které způsobil prach z korálů. Místní hlavní pláž má název Pachia Amos, volně přeloženo "Jemný písek". Průzračné moře nabízí turistům na dovolené skvělé podmínky pro šnorchlování a potápění a poznávání pestrého podmořského života ve vodách kolem ostrova Kréta.

Nejvyšší vrchol poloostrova Gramvousa měří 762 metrů a vede na něj cesta ze štěrku, která se táhne od západní strany pláže Falassarna a postupně se mění v náročnou úzkou stezku. Trasa je poměrně náročná, určitě na ní neberte malé děti, ale z vrcholku budete odměněni nádherným výhledem na pláž Falassarna, moře a široké okolí.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Aktuální články

Reklama