Almirida

3. ledna 2014 v 11:09 |  Letoviska
Rybářskou vesničku Almirida najdete na ostrově Kréta, přesněji na jeho severozápadním pobřeží. Malá obec s několika sty obyvateli se rozkládá nedaleko (cca 2,5 km) letoviska Kalives, v zátoce Souda.

Nejbližší velké město u letoviska Almirida je Chania, která je vzdálená přibližně 25 km západním směrem a leží na pobřeží ostrova.

Milovníci slunění a koupání v moři najdou o dovolené ve středisku Almirida dlouhou pláž, kterou tvoří převážně písek. Je tak oblíbená hlavně mezi rodinami s dětmi, protože i pobřeží se svažuje do moře jen velmi pozvolna.

Pokud nechcete na dovolené na Krétě jen tak lenošit na pláži, můžete si vyzkoušet některý z vodních sportů v okolí obce Almirida. V nabídce je třeba surfing, plavba na plachetnici nebo na kajaku. Nedaleko Almiridy se také nachází aquapark Limnoupolis s mnoha bazény, tobogány, skluzavkami pro malé i velké, a dalšími atrakcemi.

Samozřejmě si můžete během pobytu na ostrově Krétě na pláži za poplatek vypůjčit slunečníky a lehátka. Pokud dostanete hlad nebo žízeň, v okolí pláže v letovisku Almirida jsou vybudované příjemné bary a taverny, které nabízejí místní i mezinárodní pokrmy a drinky.


V okolí Almiridy je také k ubytování připraveno několik hotelů a soukromých penzionů pro prožití příjemné dovolené na ostrově Kréta. Místní obchody se suvenýry a potravinami jsou v hlavní letní sezóně otevřené až do pozdních nočních hodin.

Pokud vás polehávání na pláži přestane bavit, můžete se z Almiridy vydat na nějaký výlet do vnitrozemí ostrova Kréta. Zajímavé je historické naleziště Aptera, kde si můžete prohlédnout ve skvělém stavu dochovaný amfiteátr, opevnění anebo třeba cisterny na vodu.

Pokud máte rádi pěší turistiku a chcete dovolenou na ostrově Kréta v letovisku Almirida strávit aktivně, určitě se vydejte do pohoří Lefka Ori (Bílé hory), kde jsou oblíbenými výletními cíly náhorní plošiny Omalos a Askifou. Poblíž Omalosu je také vstup do známé propasti Samaria.

Na jihu ostrova Kréta najdete další zajímavá místa, například soutěsky Imbros a Aradena.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Aktuální články

Reklama