Únor 2014

Krétská kuchyně

10. února 2014 v 9:18 Zajímavosti
Nejen krétská, ale i celá řecká kuchyně je v celé Evropě hodně populární. Pokud na ostrově navštívíte třeba během dovolené na Krétě jednu z původních taveren, můžete si v ní pochutnat na místních specialitách za poměrně příznivé ceny.

Součástí celého menu krétské kuchyně obvykle bývá nejen hlavní jídlo, ale i předkrm a samozřejmě místní skvělé víno přímo z ostrova Kréta nebo čepované pivo.

Mezi obyvateli Kréty bývá zvykem, že se na večeře chodí do taveren poměrně často. Co se týče placení, obvykle platí za všechny jen jeden člověk.

Obyvatelé ostrova Kréta si již zvykli na to, že turistům, v případě že to požadují, vystaví účtů i několik zvlášť. Rozhodnete-li se o dovolené navštívit některou z taveren a ochutnat něco z krétské kuchyně, je důležité to říct obsluze předem, aby s tím počítala.

Originální taverny zpravidla vlastní nějaká místní rodina, muž se povětšinou stará o obsluhu hostů a jeho žena zase vaří. Příjemné je, že pokud si budete vysloveně přát, na požádání vám zdarma donesou čistou vodu k pití.

Jako příloha se obvykle podává rýže nebo brambory, a to jak smažené na olivovém oleji, tak i vařené. Když dojíte, dostanete často po jídle něco malého k zakousnutí nebo na trávení. Často to bývá nějaký malý dezert, ovoce nebo tvrdý alkohol.