Březen 2014

Kaple Agios Giorgios

3. března 2014 v 8:41 Zajímavosti
Na severu řeckého ostrova Kréta, nedaleko pobřežní silnice z města Rethymnon do Heraklionu, můžete navštívit kapli Agios Giorgios (sv. Jiří). Je obklopen krásnou krajinou, kterou protéká potok Gheropotamos.

Pokud se v čase vaší last last minute dovolené na Krétě vydáte na celodenní výlet zapůjčeným autem, doporučujeme si tady určitě udělat krátkou zastávku a spojit jí s příjemnou procházkou ke kapli Agios Giorgios.

Auto můžete zaparkovat ještě před krétskou vesničkou Mourtzana, hned za mostem po levé straně, kde se nachází menší parkoviště a místní taverna, která je ale zavřená.

Vy se vydáte podél toku Gheropotamosu a sice po jeho pravém břehu. Přírodní cesta je dlouhá asi půl kilometru, její druhá polovina je posetá kameny. Během cesty budete mít možnost poznat o dovolené ostrov Kréta i z jiné stránky než jen v okolí hotelu nebo apartmánu.

Na jejím konci narazíte na ořešáky, které poskytují příjemný stín k odpočinku a kde se můžete napít z vyvěrajícího horského pramene, kterých je na ostrově Kréta poměrně velké množství. Ten určitě bude díky své nízké teplotě v horkých letních měsících příjemně osvěžující.