Kaple Agios Giorgios

3. března 2014 v 8:41 |  Zajímavosti
Na severu řeckého ostrova Kréta, nedaleko pobřežní silnice z města Rethymnon do Heraklionu, můžete navštívit kapli Agios Giorgios (sv. Jiří). Je obklopen krásnou krajinou, kterou protéká potok Gheropotamos.

Pokud se v čase vaší last last minute dovolené na Krétě vydáte na celodenní výlet zapůjčeným autem, doporučujeme si tady určitě udělat krátkou zastávku a spojit jí s příjemnou procházkou ke kapli Agios Giorgios.

Auto můžete zaparkovat ještě před krétskou vesničkou Mourtzana, hned za mostem po levé straně, kde se nachází menší parkoviště a místní taverna, která je ale zavřená.

Vy se vydáte podél toku Gheropotamosu a sice po jeho pravém břehu. Přírodní cesta je dlouhá asi půl kilometru, její druhá polovina je posetá kameny. Během cesty budete mít možnost poznat o dovolené ostrov Kréta i z jiné stránky než jen v okolí hotelu nebo apartmánu.

Na jejím konci narazíte na ořešáky, které poskytují příjemný stín k odpočinku a kde se můžete napít z vyvěrajícího horského pramene, kterých je na ostrově Kréta poměrně velké množství. Ten určitě bude díky své nízké teplotě v horkých letních měsících příjemně osvěžující.


Okolí cesty k Agios Giorgios je pokryté bažinami a řasami po celý rok, můžete se tak lehce zabořit do nějaké té mokřiny. Díky velkému množství vody se ale dobře zavlažují ovocné sady a to je jedním z důvodů, proč je ovoce z ostrova Kréta tak chutné.

Cestu ke kapli Agios Giorgios také lemují domky, které vám možná svojí architekturou a okapy připomenou zařízení na praní prádla. O kus dál narazíte i na vodní mlýn a již budete u cíle své cesty, u kaple Agios Giorgios.

Dostanete se k ní nahoru po schodech a určitě si všimnete motivů, kterými je kaple vyzdobená. Zajímavé je, že se většina těchto motivů týká vodního živlu. Místo je ideální k odpočinku a rozjímání, kromě zvuků ptáků a šumění stromů vás tady, ve vnitrozemí ostrova Kréta, nebude nic rušit.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Aktuální články

Reklama