Květen 2014

Georgioupolis a okolí

13. května 2014 v 10:11 Letoviska
Letovisko Georgioupolis na řeckém ostrově Kréta se nachází v idylické zátoce, u nejdelší písečné pláže na celém ostrově. Je obklopené eukalyptovými stromy, které sousedí s nádhernou horskou krajinou, ideální k pěší turistice.

Mimořádně krásná krajina v okolí letoviska Georgioupolis mezi horami, mořem, řekami a jezerem Kournas je na ostrově Kréta, ale v celém Egejském moři, skutečně unikátní. Je to ideální a klidné místo pro objevování ostrova Kréta a samozřejmě i třeba i pro pohodovou dovolenou.

Příroda regionu v blízkosti Georgioupolis zůstává naštěstí stále téměř nedotčena, a to navzdory rychlému rozvoji cestovního ruchu v posledních letech. V blízkosti obce se nachází chráněná oblast s unikátními živočichy a rostlinami.

Pláž střediska Georgioupolis tvoří převážně jemný písek, dlouhá je více než 10 km a je jednou z nejčistších pláží nejen na ostrově Kréta, ale v celém Řecku. V klidné a tradiční vesničce budete ale také mít spoustu příležitostí k nákupům a zábavě, v nabídce jsou různé restaurace, bary, kavárny i obchody.

Vzhledem k tomu, že pobřežní silnice vede paralelně s pláží, je v Georgioupolis vybudováno mnoho hotelů. Proto je důležité vědět, kde na ostrově Kréta budete přesně ubytováni, protože pak nelze vyloučit hluk od silnice.