Červen 2014

Chersonissos

13. června 2014 v 16:54 Letoviska
Letovisko Chersonissos (přesný název Limeas Chersonisou) na řeckém ostrově Kréta leží na jeho severním pobřeží. Patří k největším letoviskům na Krétě, najdete ho asi 30 km východně od Heraklionu a 10 km západně od Malie.

Do letoviska Chersonissos přijíždějí na dovolenou jak rodiny s dětmi tak i mladí lidé. Ti druzí hlavně kvůli pestrému nočnímu životu, který je po celém ostrově Kréta vyhlášený. Návštěvníci sem přijíždějí především z Německa, Holandska, Anglie a dalších zemí severní Evropy. Na turisty z Řecka tady narazíte jen zřídka.

Bohužel tady již nenajdete typickou krétskou kulturu nebo tradice, z obce Chersonissos se stalo skutečně masové turistické středisko, jako kdekoliv jinde ve Středozemním moři. I přestože hlavní silnice podél severního pobřeží nevede přes město, panuje zde velký provoz.

Podél moře vede v letovisku Chersonissos široká, dobře udržovaná pobřežní promenáda, která je z velké části bez aut. Přímo ve městě se nachází několik dobrých pláže, které jsou ale v létě hodně zaplněné lidmi, kteří si z ostrova Kréta vybrali pro dovolenou právě Chersonissos.